Pievienots

Kā izvēlēties pareizo naglu pistoli saviem projektiem. Naglu pistoles ceļvedis.

naglas.lv

Naglu pistole ir ļoti daudzpusīgs instruments, kuru var izmantot visdažādākajos veidos, sākot no ēkas karkasa līdz jumta seguma veidošanai. Naglu pistole var atvieglot un paātrināt darbu, taču, nepareizi lietojot, tā var būt arī bīstama. Lietojot naglu pistoli, vienmēr ievērojiet ražotāja norādījumus un drošības pasākumus.

Kas ir naglu pistole un kad Jums tā var būt nepieciešama?

Naglu pistole ir instruments, ar kuru ātri un efektīvi var iedzīt naglas kokā un citos materiālos, vienkārši nospiežot slēdzi. Dažiem nelieliem projektiem var izmantot āmuru, tomēr, ja projektā nepieciešams izmantot lielu skaitu naglu vai strādāt ar cietiem materiāliem, ir vērts apsvērt iespēju izmantot naglu pistoli.

Galvenie faktori, kas jāņem vērā, izvēloties naglu pistoli

Pirms izvēlēties naglu pistoli, Jums jāzina, kāda veida projektam tā tiks izmantota, lai saprastu, kādas naglas un kāda veida pistole būs nepieciešama. Jāņem vērā arī pistoles svars un ergonomika, lai nodrošinātu, ka darbu var veikt gan ērti, gan droši. Pārējie faktori, kas jāņem vērā, var būt atkarīgi no personīgajām vēlmēm vai vienkārši no tā, kas ir vispiemērotākais Jūsu situācijai.

Viens no galvenajiem faktoriem ir instrumenta darbības avots, kas var būt elektriskais vai pneimatiskais. Elektriskās naglu pistoles ir aprīkotas ar elektrības vadu, ko pievienot strāvas avotam, vai arī, ja tā ir bezvadu naglu pistole, tad tai būs pievienots akumulators. Jūsu izvēle šajā gadījumā var būt atkarīga no tā, vai darba laikā atradīsieties tuvu strāvas avotam. Pneimatiskajām naglu pistolēm var būt degvielas/gāzes tvertne un akumulators vai arī tās var darbināt ar gaisa spiedienu. Šīm pistolēm parasti ir jaudīgāks naglu izšaušanas spēks.

Kāda ir atšķirība starp pirmās fiksācijas un otrās fiksācijas naglu pistoli?

Kad tiek būvēta ēka, darbus var iedalīt pirmās un otrās fiksācijas posmos. Ar terminu “pirmā fiksācija” apzīmē ēkas konstrukcijas darbus, kas ietver visu no ēkas pamatiem līdz ģipškartona plākšņu ielikšanai. Pirmā posma naglošanas pistoles, piemēram, Bostitch N89C-2K-E, ir paredzētas šī posma uzdevumu veikšanai, piemēram, karkasa veidošanai un jumta seguma uzlikšanai, tāpēc tās parasti ir smagākas, ar lielākām un stiprākām naglām.

“Otrā fiksācija” attiecas uz iekšdarbiem vai apdares darbiem, tostarp durvju un grīdas montāžas. Otrās fiksācijas naglu pistolēm ir mazākas naglas, kas ir paredzētas, lai pielāgotos izmantoto kokmateriālu izmēriem un radītu glītāku apdari.

Kādi ir visbiežāk sastopamie naglu pistoļu veidi?

Naglu pistoles parasti iedala kategorijās, tomēr Jūs atradīsiet arī naglu pistoles, kas paredzētas īpašiem uzdevumiem, piemēram, grīdas seguma montāžai, stūru stiprinājumiem vai izmantošanai ar īpašiem materiāliem, piemēram, betonu.

Apdares naglu pistole

Tāpat kā citām naglu pistolēm, arī apdares naglu pistolēm ir īpašas iezīmes, kas padara tās noderīgas naglu iedzīšanai koka apdarē. Šīs naglu pistoles šauj naglas bez vai ar maza izmēra galviņām, un novērš apšuvuma bojājumus. Lielākoties apdares naglu pistolēm ir kasetesformas aptveres, un tās šauj naglas, kuras tautas valodā dēvē arī par štiftēm vai adatiņām. Tās ir paredzētas precīzai naglu iedzīšanai būvniecības projektu beigās, piemēram, pievienojot apdares elementus – līstes, durvju aplodas, apdares dēļus un neliela izmēra dekoratīvos koka elementus.

Karkasa naglu pistole

Kā liecina nosaukums, šī naglu pistole ir ideāli piemērota pirmās fiksācijas darbiem, piemēram, ēkas karkasa būvniecībai. Karkasa naglu pistole ir vislabāk piemērota rūpnieciska izmēra projektiem un darbam ar smagiem materiāliem, jo tajos tiek izmantotas liela diametra un garuma naglas.

Jumta seguma naglotāji

Jumta seguma naglotāji padara šindeļu uzstādīšanu daudz vieglāku un pārvaldāmāku. Mūsdienās lielāko tiesu šie naglotāji darbojas ar saspiestā gaisa palīdzību vai strāvas akumulatoru. Jumta seguma naglām ir dažādi izmēri un garumi, taču būtiskākā atšķirība no citām naglām ir lielāka diametra galva labākai noturībai.

Lielākajai daļai jumta naglotāju ir dziļuma regulators un tā aptverē var ielādēt līdz pat 120 naglas, kas ir ar stiepli sasaistītas rullī. Pateicoties iespējai izšaut vairāk kā 100 naglas minūtē, šie naglotāji ievērojami saīsina laiku, kas nepieciešams jumta darbu pabeigšanai.

Naglu pistoles padeves avoti

Pneimatiskā naglu pistole iedzen naglas, izmantojot saspiestu gaisu no kompresora. Ja papildus naglošanas ierīcei plānojiet izmantot arī citus pneimatiskos instrumentus, pārliecinieties, vai kompresors spēj izturēt kopējo slodzi.

Bezvadu naglu pistole nodrošina lielāku mobilitāti, nekā pistoles ar vadu vai pistoļu pneimatiskie modeļi. Ar akumulatoru darbināma naglu pistole strādā uzreiz, taču tai nav tik lielas dzenošās jaudas, kā pneimatiskajai naglu pistolei.

Akumulatora, ar degvielu darbināmie naglotāji naglu iedzīšanai izmanto gāzes sadegšanas procesu. Degviela sadeg kamerā, lai radītu dzinējspēku. Akumulators nodrošina elektrisko lādiņu degvielas aizdedzināšanai. Ar degvielu darbināms naglotājs var būt pietiekami jaudīgs smagiem darbiem, ar to var iedzīt naglas cietos materiālos.